اسکایپ سازمانی چیست؟

نرم افزار اسکایپ سازمانی یا همان Skype for Business که پیش از این به Microsoft Lync Server شناخته شده و معروف بود. نرم افزاری مهم و کارآمد در جهت ارتباط بین کاربران یک سازمان می باشد که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است. که می توان با استفاده از آن بدون محدودیت به موقعیت مکانی و جغرافیایی با دیگر کاربران ارتباط برقرار کرد.

 

قابلیت های اسکایپ سازمانی:

 1. امکان کنفرانس یا مکالمه تصویری میان دو یا چندین نفر.
 2. امکان به اشتراک گذاری انواع فایل ها و اپلیکیشن ها.
 3. قابلیت ایجاد رمز برای ورود به جلسات آنلاین.
 4. امنیت بالا جهت ارسال و دریافت انواع فایل ها.
 5. قابلیت به اشتراک گذاری دسکتاپ.
 6. امکان مشارکت گروهی به صورت آنلاین.
 7. قابلیت رای گیری.
 8. آرشیو شدن اطلاعات به اشتراک گذاشته شده.
اسکایپ سازمانی skype for business

تفاوت اسکایپ و اسکایپ سازمانی:

هردوی این نسخه ها در سرورهای مختلفی اجرا می شوند، اما طراحی پنل آن ها شبیه به هم است. اسکایپ شخصی یک سرویس تعاملی است که امکان تماس تصویری، تلفنی و امکان تشکیل یک ویدیو کنفرانس را دارد. شما با داشتن ID هر شخص می توانید تمام این ارتباطات را با او داشته باشید. اسکایپ رایگان است اما کارکرد آن محدود بوده و پشتیبانی از سازمان ها را ارائه نمی کند.

اما Skype For Business بیشتر برای کاربردهای سازمانی ساخته شده است. اسکایپ سازمانی با  ایمیل سرور اکسچنج کار می کند. از این رو امکان کنترل و مدیریت تعاملات در اختیار شما است و با جابه جایی نیروها سوابق تعاملات آن ها از بین نمی رود.

دلیل محبوبیت و پرکاربرد بودن اسکایپ سازمانی:

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت Skype For Business، داشتن قابلیت ارائه بر تمام دیوایس ها از جمله کامپیوتر، لپ تاب،گوشی های موبایل با هر نوع سیستم عاملی می باشد. این قابلیت باعث شده که همیشه و در هر شرایطی در دسترس باشد و بتوانید از امکانات آن به صورت آنلاین استفاده کنید.

امکان ست کردن اسکایپ سازمانی با سایر نرم افزارها:

 1. نرم افزار Microsoft outlook
 2. نرم افزار Microsoft OneNote
 3. نرم افزار Microsoft Sharepoint
 4. نرم افزار Microsoft Office 365
 5. نرم افزار Microsoft Exchange

راه اندازی اسکایپ سازمانی برای چه مشاغلی مناسب و کاربردی است؟

راه اندازی Skype For Business برای هر سازمان و کسب و کاری که دارای تعدادی شعبات نمایندگی هستند که باید به طور دائم با آن ها در ارتباط باشند بهترین راهکار و گزینه است. یا مشاغلی که داری حجم زیادی از ارتباط با مشتریان و یا شریک های کاری هستند می توانند از مزایا و قابلیت های این نرم افزار نهایت استفاده را ببرند.