کاربرد نرم افزار CRM در صنعت توریسم:

نرم افزار CRM توریسم و گردشگری به طور خاص برای آژانس های مسافرتی طراحی شده که شامل کارکردهایی است که هدفش برآوردن نیازهای خاص شرکت های مسافرتی و گردشگری است. با توجه به ویژگی های نرم افزار CRM سازماندهی اطلاعات، برقراری ارتباطات و مراحل جذب مسافران جدید است.

چرا باید از نرم افزار CRM در صنعت توریسم استفاده کرد؟

ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری به سازمان ها کمک می‌کند تا وفاداری مشتریان و سودآوری را از طریق خرید مستمر بررسی کنند.  CRM در یافتن پاسخ سوالاتی، نظیر چگونه با مشتریان خود ارتباط برقرار کنیم؟ چه تاریخی برای مشتریان ما اهمیت بیشتری دارد؟ مشتریان ما علاقه به استفاده از کدام خدمات و پکیج ما دارند؟ می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

کاربردCRM در صنعت توریسم

مزیت و کاربرد نرم افزار CRM در صنعت توریسم:

  1. امکان خرید و رزرو آنلاین
  2. تحلیل عادت های مشتریان و پیشنهادات مناسب
  3. تهیه پلن فروش بر اساس فصول سال
  4. گزارش دهی اطلاعات و تحلیل کامل
  5. سنجش میزان رضایت مشتری و افزایش وفاداری
  6. بایگانی بانک جامع اطلاعاتی

کاربرد نرم افزار CRM در مدیریت شکایات و انتقادات مشتری:

یکی از بزرگترین مزایای نرم افزار CRM در صنعت توریسم این است که به شما این امکان را می‌دهد تا شکایات، مشکلات و انتقادات مشتریان خود را بررسی کنید. بنابراین با مشکلاتی که مشتریان شما با آن روبرو هستند مطلع شده و آنها را رفع کرده. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار جهت درک بهتر و کمک به مشتریان ناراضی و همچنین گزارشگیری استفاده کنید.

یکپارچگی کانال های ارتباطی با استفاده از نرم افزار CRM در صنعت توریسم:

کانال های ارتباطی مختلف کسب و کار شما از جمله ایمیل، شماره تماس، چت و… را میتوان با استفاده از نرم افزار CRM همگام سازی کرد. با استفاده از این امکان، کار برای کارشناسان آسان تر میشود و مشتری هم یک تجربه یکنواخت کسب میکند.

کاربرد نرم افزار CRM در صنعت توریسم

تحلیل عادت های مشتری با استفاده از نرم افزار CRM در صنعت توریسم:

وقتی اطلاعات سفرهایی که یک مشتری رفته است در پایگاه داده سایت خود داشته باشید، متوجه می‌شوید که یک مشتری شما در طول تابستان بیشتر سفر می‌کند یا یک مسافر دیگر بیشتر در ایام تعطیلات یا سال نو به مسافرت می رود.

آرشیو اطلاعات مشتری با استفاده از نرم افزار CRM:

آرشیو اطلاعات شامل داده‌هایی است که برای کسب و کار شما بسیار اهمیت بالایی دارد، مانند پیشینه رزرو، تاریخچه خدمات، اولویت های مشتری، رزروهای آینده و…..

اطلاع رسانی به مشتریان با استفاده از نرم افزار CRM:

در بسیاری از مواقع لازم است تا با مشتری در خصوص انجام روند کارها با او تماس گرفته شود.

این تماس ممکن است به دلایل مختلفی مانند شرایط نامساعد آب و هوا صورت گیرد. در هر صورت با کمترین زمان با یک جست و جوی ساده در نرم افزار CRM میتوان با مشتریان ارتباط برقرار کرد. در این صورت نیز مشتریان رضایت بیشتری نسبت به آژانس شما دارند.

کلام آخر:

این روزها دیگر استفاده از نرم افزار CRM یک انتخاب نیست بلکه برای هر کسب و کاری که به افزایش درآمد، حفظ مشتری و جذب مشتری جدید و موفق ماندن در بازار می اندیشد یک ضرورت است. این روزها دیگر نیازهای مشتریان تغییر کرده و باید برای داشتن یک بیزینس موفق با نیازهای مشتریان همسو شد، چه خوب است که به مشتریان خود این احساس را بدهید که نیازها و خواسته هایشان را درک می کنید و همه تلاش خود را برای رفع این نیازها و خواسته ها انجام می‌دهید.